Značka kompresorů Zephyr

Společnost OC INDUSTRIAL GROUP je tradičním švýcarským výrobcem vzduchových kompresorů a příslušenství k nim pro veškerá průmyslová odvětví od těžkého průmyslu až po potravinářství a farmacii. Výroba a vývoj kompresorové techniky Zephyr jsou realizovány napříč několika kontinenty na výrobní ploše větší než 80 000 metrů čtverečních, a to včetně té nejnáročnější výroby vlastních šroubových elementů.

V oblasti bezolejových kompresorů byla již v počátcích výroby zahájena spolupráce s největším německým výrobcem bezolejových šroubových bloků, společností GHH. Tyto kompresory jsou využívány pro technologie určené do aplikací s potřebou 100% bezolejového vzduchu a splňují nejpřísnější normu ISO class 0. Stejně tak byla v roce 2015 zahájena velmi blízká spolupráce s japonským výrobcem spirálových bezolejových bloků, které využívají pro své produkty ti největší světoví výrobci kompresorové techniky.

Hlavní důraz při samotném vývoji a následné výrobě je kladen na vysokou kvalitu výrobků, nízké servisní náklady a energetickou nenáročnost jejich provozu, tak abychom maximálně snižovali dopady na životní prostředí a celkovou uhlíkovou stopu. I proto se od počátků výroby specializujeme na vývoj vysoce efektivních šroubových elementů EPM, které zajišťují výkon vyšší až o 15 % oproti standardním šroubovým kompresorům, na systémy zpětného získávání tepla při výrobě tlakového vzduchu a pohonů se synchronními motory s permanentními magnety s účinností až 97 % v celém regulačním rozsahu. Samozřejmostí je plnění certifikátů ISO, CE, TÜV, GC a dalších.

Pro uspokojení všech potřeb našich zákazníků je k dispozici celosvětová síť distributorů a servisních organizací a také nadstandardní záruční doby na veškeré naše produkty.